tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirGÖNDEREN BİLGİLERİ

Firma Adı :
Firma Adresi :
Teslim Edecek Firma E-posta :
Firma Telefon :
Posta Kodu :

ÇIKIŞ BİLGİLERİ

Çıkış Adresi :
Posta Kodu :
Telefon :
E-posta :

ALICI BİLGİLERİ

Firma Adı :
Adres :
E-posta :
Telefon :
Posta Kodu :

TESLİMAT BİLGİLERİ

Teslimat Adresi:
Posta Kodu:
Telefon:
E-posta:

İŞLEM BİLGİLERİ

İşlem Türü :
Taşıma Şekli :
Varış Gümrüğü :

KARGO BİLGİLERİ

Kap Adedi :
Toplam Ağırlık :
Ölçüler:
Mal Cinsi :
Tehlikeli Malzeme mi ? :
Sigorta İsteniyor mu ? :
İstiflenebilir mi ? :
Doktor Kontrolü:
Malzeme Değeri :
Yükleme Tarihi:
ADR/YANICI/MSDS:
Konteyner Bilgileri:

Yurtdışı Kargo Hesaplama

Capital Gümrük Müşavirliği olarak vermiş olduğumuz bir diğer hizmet kargo hesaplamadır. İster yurtiçi olsun ister yurtdışı büyük veya küçük boy tüm kargolarınız kargo ile taşınabilmektedir. Ancak kargo fiyatları hangi araçla taşınacağına ya da kilo, boy, en gibi özelliklerine bağlı olarak değişebilmektedir. Capital Gümrük Müşavirliği olarak bu yazımızda sizlere kargo hesaplama esaslarından ve nelerin baz alındığından bahsedeceğiz.

Öncelikle kargo ile göndermek istediğiniz ürünleri hangi araç ile yollamak istediğinize karar vermelisiniz. Konteyner, tır ya da uçak gönderim yapacağınız araçlardan biri olabilir. Göndereceğiniz ürünlerin miktarına göre gönderim aracınıza karar vermelisiniz. Bu aşamadan sonrasında ise her birinin kendi içinde de hesaplaması olacaktır. Bunlara göz atalım.

Örneğin; konteyner ile gönderim yapmaya karar verdiniz ve bununla ilgili hesaplama almak istiyorsunuz. Full konteyner göndermek istiyorsanız 20’lik konteyner, 40’lık konteyner, high top, high cube, open top gibi seçeneklerden birine karar vermeniz gerekecektir. Fiyatlar bu seçeneklere göre belirlenmektedir. Ya da parsiyel konteyner seçtiğinizi düşünelim; bu sefer de gönderim yapacağınız ürünlerin ağırlığına ya da desisine yani en, boy, yükseklik gibi durumlarına göre fiyat belirlemesi yapılır.

Bir diğer seçenek olan tır ile gönderim seçeneğini seçtiğinizi düşünelim. Bu seçenekte de konteynerde olduğu gibi full tır ya da parsiyel tır olmasına bağlı olarak ücretlendirme değişmektedir. Parsiyel tır hesaplanmasında ise gönderimi yapılacak ürünlerin ağırlığı ve desisi yani en, boy, yüksekliği ücretlendirmede etkili olacaktır.

Son seçeneğimiz olan uçak ile gönderim yapma durumunu ele aldığımızda ise sadece parsiyel üzerinden hesaplama yapıldığını göreceksiniz. Uçak ile gönderimini yapacağınız ürünlerin desisinin yani en, boy, yüksekliğinin ne olduğuna bağlı olarak fiyatlandırmalar yapılmaktadır.

Capital Gümrük Müşavirliği olarak yurtdışı ya da yurtiçi kargo gönderimi hizmeti sağlamakta ve aynı zamanda kargo hesaplama alanında uzman personellerimiz ile kargo hesaplama alanında da sizlere güvenilir hizmet sunmaktayız.