tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirAnkara En İyi Gümrük Müşavirlik Firmaları

Ankara En İyi Gümrük Müşavirlik Firmaları Arasında Yer Alan Capital Gümrük Müşavirliği Bünyesinde Bulunan Deneyimli Ekibimiz İle Ticaretinizi Zarar Etmeden Yapmanın Farkını Görebilirsiniz.

Devamını Oku

Ankara Dış Ticaret Danışmanlığı

Ankara Gümrük Müşavirliği Ve Danışmanlık Hizmeti, Firmaların Ticarete Atılma, Dünyaya Açılma Sürecinde ve Ankara Dış Ticaret Danışmanlığı Gibi Her Konuda Destek Alabilecekleri İçeriktedir.

Devamını Oku

TEV Telafi Edici Vergi Nedir Sorusuna 5 Maddede En Net Cevap

✔️Telafi Edici Vergi Nedir? ✔️Telafi Edici Vergi Ne Zaman ve Nereye Ödenir? ✔️Telafi Edici Vergi Nasıl Hesaplanır? ✔️Telafi Edici Vergilerden Muaf Olan Ürün Var Mıdır? ✔️Telafi Edici Vergi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Devamını Oku

İlave Gümrük Vergisi Nedir

İlave Gümrük Vergisi Yerli Sanayi Ürünlerinin Dış Ticaretin Olumsuz Etkilerinden Korumak ve İthalatın Zarar Verici Etkisini Ortadan Kaldırmak İçin Konulmuş Olan "Fark Giderici Vergi" Olarak Geçmektedir.

Devamını Oku

Gümrük Cezaları Nelerdir

Gümrük Cezaları 4458 Sayılı Gümrük Kanunu'na Göre Düzenlenmiş Olup Kabahatler ve Adli Suçlar Olarak İki Başlıkta İncelenerek Verilecek Ceza Nitelikleri Değişmektedir.

Devamını Oku

Gümrük Belgeleri Nelerdir

Gümrük İşlemleriniz Sırasında Yanınızda Olması Gereken Belgeler Şunlardır: ✔️Gümrük Beyannamesi ✔️Ticari Fatura ✔️Navlun Faturası ✔️Konsolosluk Faturası ✔️Dolaşım Belgeleri ✔️Taşıma Belgeleri ✔️Proforma Fatura

Devamını Oku

Gözetim Belgesi Nedir

Gözetim Belgesi; Gönderilen Ürünlerin İthalatçıların Talebine Uygun Olup Olmadığının Denetlenmesi Adına Ticaret Bakanlığı Tarafından Hazırlanan Belgeye Verilen İsimdir.

Devamını Oku

Dış Ticarette Kullanılan Belgeler

Dış Ticarette Kullanılan Belgeler Şu Şekilde Sıralanabilmektedir: ✔️Ticari Belgeler ✔️Taşıma Belgeleri ✔️Sigorta Belgeleri ✔️Resmi Belgeler ✔️Finansman Belgeleri

Devamını Oku