tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirAll Risk Sigortası

Hayatta başımıza ne zaman nerede ne geleceğini bilemeyiz. Yaşanacak olayları önceden bilip önlemek gibi bir lüksümüz yok belki ama, farklı içerikteki olayların hayatımıza vereceği maddi manevi zararları önlemek mümkün. Bunun için de birçok seçenek mevcut. Bir nevi gelecek garantisi niteliğindeki önlemler zincirinin ilk halkası sigorta. Sigorta, hayatın her alanında kendini gösteren ve geleceğe dair alınabilecek önlemler arasında ilk sırada gelen güvenli yaşam teminatı. Son zamanlarda inşaat projelerinin giderek artmasıyla All risk sigorta kavramını da sıklıkla duymaya başladık. Peki nedir All risk sigorta, nasıl yapılır ve şartları nelerdir? Detaylı şekilde açıklayalım.

All Risk Sigorta Nedir?

Teknolojinin hızlı gelişimi tüm sektörlerde bilhassa da inşaat sektöründe fazlasıyla kendini gösterdi. Bununla birlikte inşaat projelerinin sayısında da artış gözlemlenmekte. Peki bu tür projelerde beklenmedik risklere karşı gerekli önlemler alındı  mı? Hayatın çeşitli alanlarında geleceğimizi garanti altına almak için yaptırdığımız sigorta hizmetleri, inşaat sektöründe karşımıza All risk sigorta olarak çıkıyor. Bir inşaat projesinin gerçekleştirildiği anda; o ana kadar yapılan ve daha sonrasında yapılacak olan işler için şantiyede bulunan inşaat malzemelerinin, inşaatla ilgili ekipmanların ve iş makinelerinin her türlü hasar riskine karşı All risk (tüm riskler) sigortası ile önlem alınabilir.

All Risk Sigorta Nasıl Yapılır?

All risk sigorta nasıl yapılır demeniz, projenizi güvence altına almak için attığınız ilk adım oluyor. Bunun için sizden bazı evraklar talep edilmekte. İnşaat sigortası için gerekli evrakları hazırlayıp acenteye teslim ettiğinizde, süreç için uzman ekip görevlendirilerek değerlendirme aşamasıyla hizmet başlar. All risk sigorta başta işveren olmak üzere ana müteahhit ve tali(taşeron) müteahhitleri korumaya yönelik olarak yapılmaktadır. All risk sigorta yapılırsa, proje sahasına ilk malzeme getirildiği andan itibaren sigortanın geçerlilik süresi başlar. Daha sonra ise, hizmet tamamlanıp proje sonlandırılana kadar devam eder. All rsik sigorta; yangın, yıldırım, infilak ya da söndürme sırasında meydana gelen hasarları, uçak çarpması ve uçaktan düşen parçaları, sel, su baskını ve deniz dalgalarını, fırtınayı, depremi, toprak kaymasını, hırsızlığı, insan kaynaklı sebepleri, işletme kazaları ve elektrik arızalarını kapsar.

Oldukça detaylı bir süreç gerektiren şantiye sahalarında yaşanabilecek olası risklere karşı All risk sigorta, alınabilecek en etkili önlemdir.